'Yalan Söylüyorlar' dedi.. Kalktı Şam'a Gitti!

10 izlenme 11 Temmuz 2023
Reklamlar
Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, Syriye’nin başkenti Şam’a gitti.

ŞAM’DA EKMEK VAR VE BİZDEN DAHA UCUZ’
Aksoy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Türkiye’deki Suriyelilerin yalanlarını tek tek ortaya çıkarmak için SURİYE’nin başkenti ŞAM’a geldik. “Suriye’de ekmek yok” diyenler. İşte size yanıtım:
Türkiye’de 210 gram ekmeğin fiyatı en az 7 lirayken; ‘savaş var’ denilen Suriye’deki 900 gram ekmeğin fiyatı 55 KURUŞ!” ifadeleriyle Suriye’de ekmek yok diyenleri yalanladı.

SURİYE’YE NASIL GİDİLİR
Aksay sosyal medya hesabından bir paylaşımda daha bulunarak Suriye’ye nasıl gidildiğini anlatı. Açıklama şöyle;
“Suriye’ye nasıl gidilir diye çok soru geliyor ⬇️
1. İlk adım ülkeye giriş amacınızı belirten vize başvurusu yapmak. Başvuru sebebi dışına çıkma tehlikesi görünürse vize verilmez, verildiyse bile iptal edilir. Vizeyi İstanbul’da bulunan Suriye Arap Cumhuriyeti Konsolosluğu'ndan alabilirsiniz veya Suriye’ye tur yapan turizm şirketleri sizin adınıza çıkartabilir. Burada seyahat amacınız çok önemli. Ben turist vizesi aldım ve turist olarak süremi geçirdiğim için sorun olmadı.
2. Ürdün veya Lübnan’a uçakla gidip sonra araçla Suriye’ye giriş yapıyorsunuz.
Lübnan ve Suriye arası sürekli gidip gelen ve aktarma hizmeti veren özel taksiler var.
Bu yol yaklaşık iki buçuk saat sürüyor.
3. Suriye sınırında pasaport kontrolü yapılıyor ve $30 vize ücreti alınıyor.
4. Hepsi bu kadar 😊”

Kaynak: İlay Aksoy

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cüneyt Arkın'ın cenazesinde büyük saygısızlık! Böyle bir rezillik daha önce hiç görülmedi Sibel Can - Padişah Başarılı magazin yorumcuları Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in eşleri bakın kim çıktı! Müge Anlı Programında Yeni Detay