3. Video geldi. İstanbul Boğazında Çöktükleri Arsanın Üzerine Otel Yapıldığını Belirterek Otelin Adını Verip Gizli Sahibini Açıklıyor.

47 izlenme 09 Mayıs 2023
Reklamlar
İKİNCİ VİDEOSU ⬆

3. Video geldi. İstanbul Boğazında Çöktükleri Arsanın Üzerine Otel Yapıldığını Belirterek Otelin Adını Verip Gizli Sahibini Açıklıyor.

Tayyip'in en yakın aile olarak bilinen Yeşildağ ailesinin önemli ismi Ali Yeşildağ, çökme işleminde kendisinin de yeraldığı Çete Liderinin  ismini vererek çetenin üyelerini tek tek sayıyor.  
Türkiye'nin en pahalı oteli inşa ediliyor. A. Yeşildağ, otelin asıl sahibi açıklayıp  kimi paravan olarak kullandığını anlatıyor.

*Video 20 dakikaya kısaltılmıştır. yaklaşık 30 dakikalık tam halini seyretmek isteyenler BURADAN gidebilir


A. Yeşildağ, vurgunlara ilişkin üçüncü videosunda İstanbul Boğazındaki 15 bin metrekarelik arsaya nasıl çöküldüğünü anlatıyor. T. Erdoğan’a en yakın aile olarak bilinen Yeşildağ ailesinin önemli ismi Ali Yeşildağ, ‘çökme’ işleminde kendisinin de yeraldığını çete liderinin ismini vererek çetenin üyelerini tek tek sayıyor: “Bu videoda size 50 milyon dolarlık bir tahsilattan bahsedeceğim. Kimler var işin içinde; Tayyip abisiz olmaz. Ben varım. Hasan Yeşildağ, Mustafa Erdoğan, enişte Ziya, olmazsa olmaz Mücahit Aslan. Ortaköy Kuruçeşme boğazda Kuruçeşme Arena arazisi. 15 bin metrekare denize sıfır. Boğazın nadir arazilerinden biridir. İmarlı. Tayyip Erdoğan dünyanın en büyük çetesini kurdu.”

Soysal Holding’den Mehmet Soysal’a ait olan arazi çöküldükten sonra üzerine şu an Türkiye’nin en pahalı oteli olan Mandarin Oriental Bosphorus oteli inşa ediliyor.

Ali Yeşildağ, onun kişisel servetinin birkaç yüz milyar dolar olduğunu dile getirdi. “Şu anda nasıl bir durumdayız biliyor musunuz? Rte dünyanın en büyük suç örgütünü kurdu. Al Capone, Vito Corleone, bunlar hikaye. Kanun yok, nizam yok; savcısı, polisi, jandarması, mahkemesi, bakanı hepsi ona bağlı. Ne diyebilirsiniz ki? Yazamazsın bile.”

Yeşildağ’ın anlatımına göre, 2012 yılında Fenerbahçe spor kulübünün eski başkanı ve Kayalar inşaat şirketinin sahibi Kaya ailesinden Tahsin Kaya, Asya Motor şirketinin sahibi Soysal ailesi ile arasındaki mali anlaşmazlığı çözmek için Yeşildağ ailesinden yardım istedi.

Anlaşmazlık, 2008 yılında 20 milyon dolarlık bir arazi satışıyla ilgiliydi; Boğaziçi’ndeki bir parsel o dönemde nadir görülen bir durum olan inşaat için imara açılmıştı. Kaya ailesi daha sonra Soysal ailesinden 50 milyon dolar daha alacaklı olduklarını iddia etti.

Erdoğan’ın başlangıçta bu teklifi reddettiği, ancak daha sonra fikrini değiştirerek Soysal ailesine 50 milyon doları ödemesini emrettiği bildirildi. Aile parayı bulamayınca, iddiaya göre araziyi Erdoğan’ın desteklediği bir şirkete satmak zorunda kaldı.

Yeşildağ, arazi üzerinde inşa edilen 1 milyar dolarlık Türkiye’nin en pahalı oteli olan Mandarin Oriental Bosphorus otelinin  sahibini açıkladı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müge Anlı canlı yayınında görüntüler ortaya çıktı 17 yaşında eşinden boşanan Ufuk Özkan'ın itirafı: İşime konsantre olduğum için ilişkim hasar gördü Çoğumuz bunu umursamayız. Ama cunup uyursanız evinizde birşey olur. Sakın yapmayın Yaşanmış Gerçek Hikaye